Достапни линкови

logo-print

Турските војници не смеат да патуваат во Русија


Генералштабот на турската армија денеска на припадниците на турските вооружени сили им издаде забрана за патувања во Русија, јавува турската телевизија НТВ. По соборувањето на рускиот бомбардер Су-24, пред три недели, Генералштабот на турската армија донесе серија мерки. Односите меѓу Москва и Анкара се влошија, откако на 24 ноември турскиот Ф-16го собори рускиот авион во близина на турско-сириската граница.

XS
SM
MD
LG