Достапни линкови

logo-print

Градежен работник загина во центарот на Скопје


Градежник загина вчера во Скопје откако при вршење работни задачи му паднала метална цевка на глава од скеле. МВР денеска соопшти дека вчерана ул. „Македонија“, во објект во изградба на ЕЛЕМ, при вршење работни задачи, на еден од работниците му паднала метална цевка на глава од скеле, при што тој починал на лице место. По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција.

XS
SM
MD
LG