Достапни линкови

logo-print

Тепачка во украинскиот парламент


Украинските пратеници од владејачката коалиција се степаа откако еден од нивните колеги се обиде да го отстрани премиерот Арсениј Јацењук од говорницата додека се обраќаше пред парламентот. Пратеникот Олех Барна од партијата на претседателот Петро Порошенко најпрвин се обиде на премиерот да му даде букет рози за потоа да го нападне по што изби тепачката. Поддршката за Јацњеук драстично падна во последната година поради тоа што неговата влада предложи мерки за штедење и други економски реформи.

XS
SM
MD
LG