Достапни линкови

logo-print

Конференцијата за климатски промени продолжена за еден ден


Францускиот министер за надворешни работи Лорен Фабиус

Францускиот министер за надворешни работи Лорен Фабиус

Францускиот министер за надворешни работи Лорен Фабиус изјави денеска дека разговорите во Париз за постигнување меѓународна спогодба за борбата против климатските промени ќе бидат продолжени за еден ден со цел да се премостат одредени спорни прашања. Тој најави дека утре ќе биде презентиран нов нацрт документ за кој изрази надеж дека ќе биде постигнат договор. Според него, атмосферата е добра и позитивна и разговорите одат во правилна насока.

XS
SM
MD
LG