Достапни линкови

logo-print

Сириската опозиција на преговори со Башар ал Асад


Повеќе сириски опозициски групи се согласија да се сретнат со владата во наредниот месец на разговори за политичко решавање на петгодишната граѓанска војна. Соединетите држави го поздравија договорот како важен чекор кон мирот во Сирија и кон транзицијата на власта во таа земја.

XS
SM
MD
LG