Достапни линкови

logo-print

Косово бара помош за демаркација на границата


Косовскиот премиер Иса Мустафа

Косовскиот премиер Иса Мустафа

Косовскиот премиер Иса Мустафа изјави денеска доколку странските експерти оценат дека постои каква било грешка во демаркацијата на границата со Црна Гора постои подготвеност тие грешки да се поправат. Тој нагласи дека владата на Косово побарала помош од САД и од ЕУ за граничната линија со Црна Гора. Според него, странските експерти ќе видат дали е направена грешка и дека Црна Гора и Косово се подготвени да ја поправат.

XS
SM
MD
LG