Достапни линкови

logo-print

Доделување на Нобеловите награди


Нобелови лауреати на доделување на наградите.

Нобелови лауреати на доделување на наградите.

Церемонијата за доделување на Нобелови награди ќе се одржи денеска во Осло, Норвешка и во Стокхолм, Шведска. Во Осло ќе им биде доделена Нобеловата награда на четири граѓански асоцијации кои придонесоа за спроведување на демократската транзиција во Тунис. На церемонијата во Стокхолм ќе бидат доделени Нобеловите награди за медицина, физика, хемија, книжевност и економија.

XS
SM
MD
LG