Достапни линкови

logo-print

Мигрантите во Грција пред депортација


Грчката полиција префрли во Атина околу 2 илјади и 300 мигранти кои три недели беа заглавени на границата со Македонија во Атина, растурајќи ги нивните надежи за азил во земјите на северот на Европа. Акцијата била со цел расчистување на теренот кај Идомени пред најавеното доаѓање на Фронтекс.

XS
SM
MD
LG