Достапни линкови

logo-print

Трамп останува на изјавата за муслиманите во САД


Доналд Трамп, човекот кој води во трката за да стане републикански кандидат на изборите за американски претседател во идната година испровоцира голем бран критики откако предложи целосна забрана за муслиманите да влегуваат во Соединетите држави. Сепак, тој останува на својот предлог.

XS
SM
MD
LG