Достапни линкови

logo-print

Протести на опозицијата во Албанија


Протестите на опозицијата во Тирана

Протестите на опозицијата во Тирана

Опозициската Демократска партија на Љуљзим Баша, заедно со останатите партии од десницата денеска излегоа на антивладини протести во Тирана. Според опозицијата, власта со нејзините „репресивни политики“ ги осиромашува граѓаните. Поголемиот број од демонстрантите гаѓале со јајца кон зградата на Владата а биле запалени и постери со ликот на албанскиот премиер Еди Рама.

XS
SM
MD
LG