Достапни линкови

logo-print

САД со ревизија на визната програма


Американскиот секретар за внатрешна безбедност, Џех Џонсон.

Американскиот секретар за внатрешна безбедност, Џех Џонсон.

Американскиот секретар за внатрешна безбедност, Џех Џонсон изјави денеска дека ја разгледуваат програмата со која им се овозможува на државјани од странски земји да патуваат во САД со цел да стапат во брак по минатонеделниот напад во Сан Бернардино, Калифорнија. Ревизијата на програмата, според него, се спроведува откако беше откриено дека Ташфин Малик која го изврши нападот со нејзиниот сопруг била една од Пакистанките на кои им бил одобрен влез во САД за да се омажи со државјанин на земјата.

XS
SM
MD
LG