Достапни линкови

logo-print

Руска подморница распоредена на сириското крајбрежје


Подморницата Ростов на Дон

Подморницата Ростов на Дон

Руски новински агенции јавија дека руска подоморница со крстосувачки ракети била распоредена во близина на сириското крајбрежје на Средоземното море. Подморницата Ростов на Дон беше неодамна произведена и откако ги помина тестовите и се придружи на руската флота на Црното море во октомври. Руските власти потоа соопштија дека морнарицата започнала со истрелување на крстосувачки ракети од Каспиското море кое е оддалечено 1500 километри од Сирија.

XS
SM
MD
LG