Достапни линкови

logo-print

Во Германија до крајот на годинава милион баратели на азил


Во Германија во изминативе 11 месеци се регистрирани околу 965 илјади нови баратели на азил. Министерството за внатрешни работи соопшти дека половината од нив се сиријци. По нив најбројни се авганистанци и ирачани. И покрај студеното време бројот на мигрантите не се намалува и само во минатиот месец во Германија беа регистрирани над 206 илјади.

XS
SM
MD
LG