Достапни линкови

logo-print

Вучиќ го менува министерот за одбрана


Братислав Гашиќ

Братислав Гашиќ

Српскиот премиер Александар Вучиќ денеска изјави дека министерот за одбрана Братислав Гашиќ не може повеќе да ја извршува функцијата. Според него, за она што го направи Гашиќ не може да се најде извинување, ниту оправдување. Вучиќ истакна дека извинувањето за навредата кон една новинарка од земјата не е доволно. Тој додаде дека нема да се толерираат навреди со сексуална конотација кон жените. Гашиќ за време на изјвата за медиумите прокоментира дека сака новинарки кои лесно клекнуваат.

XS
SM
MD
LG