Достапни линкови

logo-print

Изборните измами први на мета на Јанева


Изборните нерегуларности се првите предмети за кои Специјалното обвинителство ќе покрене предистражна постапка. Јавната обвинителка Ленче Ристоска соопшти дека постои сомневање дека аферата за фалсификување на лични карти е поврзана со незаконското прислушување и наскоро ќе го побарат предметот.

XS
SM
MD
LG