Достапни линкови

logo-print

Писториус се соочува со повисока затворска казна


Оскар Писториус

Оскар Писториус

Врховниот суд во Јужна Африка го прогласи за виновен параолимпиецот Оскар Писториус за убиство на неговата поранешна девојка Рива Стенкамп и ја преиначи првобитната пресуда. Писториус претходно беше осуден на пет години затвор за убиство од негрижа. Но, со новата пресуда тој може да помине во затвор најмалку 15 години. Писториус се наоѓа во домашен притвор откако беше една година во затвор.

XS
SM
MD
LG