Достапни линкови

logo-print

Протест на судската администрација


Вработените во судската администрација денеска излегоа на предупредувачки штрајк. Судските службеници се незадоволни од, како што велат, неповолните законски решенија донесени со Законот за судска служба од 2014 година.

XS
SM
MD
LG