Достапни линкови

logo-print

Путин ја предупреди Турција на нови санкции


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека неговата земја нема да го заборави соборувањето на рускиот борбен авион. Според него, Турција ќе зажали за настанот, но нагласи дека нема воено да се пресметува со земјата. Реакцијата на Русија, како што наведе нема да запре само на трговските санкции. Во годишното обраќање до нацијата, Путин нагласи дека не може да го игнорира помагањето на терористите.

XS
SM
MD
LG