Достапни линкови

logo-print

Во Калифорнија најмалку 14 убиени


Полицијата синоќа соопшти дека најмалку 14 луѓе биле убиени, додека 17 други биле ранети во оружен напад во Сан Бернардино, град во јужна Калифорнија. Во престрелка со полицијата биле убиени двајца осомничени, а ФБИ не ја исклучува можноста нападот да бил акт на странски или домашен тероризам.

XS
SM
MD
LG