Достапни линкови

logo-print

Во пукотница во Калифорнија најмалку 14 жртви


Архива

Архива

Најмалку 14 луѓе загинаа во голема пукотница во Центар за Социјални грижи во јужниот дел на американската држава Калифорнија.

Притоа, како што јавуваат новинските агенции, биле ранети 10 луѓе. Засега нема информации за мотивите за нападот во местото Сан Бернардино.

XS
SM
MD
LG