Достапни линкови

logo-print

ВМРО ДПМНЕ ги напушти преговорите за медиумите


СДСМ соопшти денеска дека претставниците на ВМРО ДПМНЕ ги напуштиле разговорите за медиумите во Клубот на пратеници. Според СДСМ, ВМРО ДПМНЕ продолжува со стратегијата на одолговлекување и непочитување на обврските превземени со Договорот од 2-ри јуни/15 јули. Опозициската партија наведува дека со таквото однесување, ВМРО ДПМНЕ го доведува во прашање Договорот од Пржино.

XS
SM
MD
LG