Достапни линкови

logo-print

Експлозија во близина на метро станица во Истанбул


Турски медиуми јавија дека во експлозија во близина на метро станицата Бајрампаша во Истанбул било повредено едно лице. Причината за експлозијата се уште е непозната, а метро системот во градот е затворен. На местото на настанот пристигнала и итна помош. Локалните власти соопштија дека експлозијата можеби била предизвикана од трансформатор. Истанбул е најголемиот град во Турција со популација од 15 милиони луѓе.

XS
SM
MD
LG