Достапни линкови

logo-print

Косовскиот Парламент ја суспендираше опозицијата


Солзавец во косовскиот Парламент.

Солзавец во косовскиот Парламент.

Претседателството на косовскиот Парламент денеска донесе одлука да го суспендира учеството на пратениците од опозициските партии во работата на Собранието. Опозициските пратеници пред почетокот на собраниската седница повторно фрлија солзавец. Претставничката на опозициското движење Самоопределување, Аида Дргути изјави дека исклучување на опозицијата од работата на Парламентот не е во согласност со деловникот и оти тоа не е можно.

XS
SM
MD
LG