Достапни линкови

logo-print

Русија планира воени вежби на Артикот


Руските воздушни сили планираат да спроведат воени маневри на Северниот пол наредната година. Портпаролот на воздушните сили, Јевгениј Мешков изјави дека во вежбите ќе бидат вклучени и Центарот за експедиција, Географското друштво и Военото транспортно воздухопловство. Минатиот месец министерот за одбрана Сергеј Шоигу изјави дека Русија долгорочно ќе распореди воена единица на Артикот до 2018 година.

XS
SM
MD
LG