Достапни линкови

logo-print

Обама им оддаде почит на жртвите од нападите во Париз


Американскиот претседател Барак Обама им оддаде почит на жртвите во неодамнешните терористички напади во Париз. Обама во придружба на францускиот претседател Франсоа Оланд и парискиот градоначалник Ани Хидалго положија цвеќиња во концертната сала Батаклан каде што на 13 ноември загинаа 90 луѓе.

XS
SM
MD
LG