Достапни линкови

logo-print

Повредени 10 ученици во Турција


Десет ученици биле повредени денеска во Турција кога вооружена група со ножеви извршила напад во една гимназија во југоисточниот округ Батман. Медиумите јавија дека повредените ученици, кои се на возраст од 14 и 15 години се вон животна опасност. Напаѓачите успеале да побегнат по инцидентот.

XS
SM
MD
LG