Достапни линкови

logo-print

Норвешка депортирала 30 Пакистанци


Норвешка депортирала околу 30 државјани на Пакистан кои барале азил во земјата. Норвешката амбасада во Исламабад соопшти дека тие биле депортирани во изминатите недели. Според амбасадата, бројката на депортирани ќе се зголемува со процесуирањето на случаите на барателите на азил. Повеќе од 400 Пакистанци годинава побарале азил во Норвешка. Околу 300 од нив преминале на територијата на Норвешка преку Русија.

XS
SM
MD
LG