Достапни линкови

logo-print

Човек ја прескокнал оградата на Белата куќа


архивска снимка

архивска снимка

Човек обвиткан во американско знаме синоќа ја прескокнал оградата на Белата куќа во Вашингтон во моментот додека американскиот претседател Барак Обама и неговото семејство таму го прославувале празникот Денот на благодарноста. Човекот набрзо бил задржан од тајните агенти и сега се соочува со кривично обвинување. Претходните два слични инциденти годинава доведоа до зацврстување на безбедносните мерки околу Белата куќа.

XS
SM
MD
LG