Достапни линкови

logo-print

Ванхауте повикан на анкетната за прислушувањето


Посредникот во разговорите за излез од политичката криза Питер Ванхауте

Посредникот во разговорите за излез од политичката криза Питер Ванхауте

Претседателот на Анкетната комисија за скандалот со прислушувањето Петре Шилегов го повика посредникот во разговорите за излез од политичката криза Питер Ванхауте да присуствува на утрешната седница. Шилегов изјави дека Ванхауте е повикан за да се произнесе во врска со одлучувањето односно гласањето на претседателот на Комисијата во случај на еднаков број гласови. Ова е едно од прашањата за кои членовите на Анкетната комисија не можат да се договорат и да го донесат деловникот за работа.

XS
SM
MD
LG