Достапни линкови

logo-print

Убиени 16 милитанти во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека наводно во напад на америкасно беспилотно летало загинале 16 милитанти во источниот дел на земјата. Нападот се случил во близина на границата со Пакистан. Поголемиот дел од убиените милитанти биле од Пакистан. Цел на американските беспилотни летала беа милитантите на Ал Каеда и на Исламската држава и талибанците во источен Авганистан.

XS
SM
MD
LG