Достапни линкови

logo-print

Сомнителен прашок пронајден во џамија во Белгија


Безбедносните сили на Белгија

Безбедносните сили на Белгија

Во Брисел беше евакуирана џамија откако во неа беше откриен сомнителен коверт кој содржел неидентификуван бел прашок. Полицијата и екипата за деконтаминација го обезбеди Исламистичкито и културен центар на Белгија, кој се наоѓа во близина на седиштето на ЕУ. Портпаролот на противпожарната служба соопшти дека некој од џамијата им се јавил да ги предупреди за сомнителната супстанција. Во Брисел безбедносните мерки се подигнати на високо ниво поради терористичките наапди во Париз на 13 ноември.

XS
SM
MD
LG