Достапни линкови

logo-print

Новинарите бараат да учествуваат во преговорите за медиумите


Неколку десетици новинари и медиумски работници протестираа пред Кулубот на пратениците незадоволни поради одбивањето на четрите политички партии да ги вклучат во преговорите за реформите на медиумската сцена. Во меѓувреме партиите ги одложија денешните преговори на работните групи.

XS
SM
MD
LG