Достапни линкови

logo-print

Протест пред турската амбасада во Москва


Протестите пред турската амбасада во Москва

Протестите пред турската амбасада во Москва

Во Москва денеска се одржаа протести пред турската амбасада. Демонстранти фрлаа камења и јајца кон зградата откако турската војска собори руски борбен авион. Демонстрантите скандирале пароли против турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Полицијата привела неколку демонстранти.

XS
SM
MD
LG