Достапни линкови

logo-print

Пронајден рускиот пилот по соборувањето на авионот


Рускиот министер за одбрана Сергеј Шоигу

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шоигу

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шоигу изјави денеска дека рускиот пилот кој се водеше за исчезнат откако неговиот авион вчера беше соборен од турската војска се наоѓа во руската воена база во Сирија. Според него, пилотот е во добра здравствена состојба. Другиот руски пилот беше убиен откако беше соборен авионот во близина на границата на Сирија. Турција тврди дека рускиот авион го нарушил воздушниот простор на земјата и ги игнорирал предупредувањата.

XS
SM
MD
LG