Достапни линкови

logo-print

Нападот на полициската станица во БиХ акт на тероризам?


Завидовиќ

Завидовиќ

Босанското обвинителство го истражува нападот врз полициската станица во земјата, за кој властите соопштија дека бил акт на тероризам. Напаѓачите фрлија експлозивна направа на покривот на зградата на полициската станица во градот Завидовиќ. Во нападот нема повредени и причинета е мала материјална штета. Според полицијата, постојат индиции дека случајот има елементи на тероризам. Обвинителството формирало специјален тим за истрага на нападот.

XS
SM
MD
LG