Достапни линкови

logo-print

САД со предупредување за терористички напади


Соединетите држави издадоа предупредување до своите граѓани во светот за зголемена опасност од терористички напади слични на париските кога загинаа 129 луѓе. Стејт департментот соопшти дека „сегашните информации сугерираат дека милитанти на Исламската држава, Ал Каеда, Боко Харам, како и други терористички групи ги продолжуваат плановите за напади во повеќе региони“. Во предупредувањето се наведуваат последните напади во Франција, Мали, Нигерија и Турција и им се препорачува на американците да избегнуваат јавни собири.

XS
SM
MD
LG