Достапни линкови

logo-print

Пронајден појас сличен на користените во нападите во Париз


Париз

Париз

Во едно предградие на Париз бил пронајден сомнителен појас со експлозив сличен на оние што биле користени во самоубиствените бомбашки напади на 13 ноември. Појасот кој немал детонатор бил пронајден од еден чистач на отпад. Во истото предградие бил лоциран и мобилниот телефон на еден од осомничените терористи кој се уште е во бегство, Салах Абдесалам.

XS
SM
MD
LG