Достапни линкови

logo-print

Претседателот Иванов на средба со шефот на НАТО Столтенберг


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов кој престојува во дводневна работна посета на Брисел денеска ќе се сретне со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. Иванов вчера оствари средба со потпретседателот на Европската комисија Франс Тимерманс. Во фокусот на разговорите, како што соопшти Кабинетот на претседателот Иванов, е интеграцијата на Македонија во Европската унија и во НАТО, како и актуелните состојби поврзани со мигрантската и бегалската криза.

XS
SM
MD
LG