Достапни линкови

logo-print

Уапсени 11 лица поврзани со ИД во Турција


Турската полиција денеска спровела акции во три округа на земјата, поврзани со терористичката група Исламска држава. Полицијата за време на акциите во Дијарбекир, Балекешир и Бингол привела 11 лица.

По самоубиствените бомбашки напади во Анкара на 10 октомври во кои загинаа 103 лица, турската полиција ги засили акциите против џихадистичките ќелиии во земјата.

XS
SM
MD
LG