Достапни линкови

logo-print

Претседателот Иванов во посета на Брисел


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов од денеска ќе престојува во дводневна работна посета на Брисел. Тој денеска ќе оствари средба со потпретседателот на Европската комисија Франс Тимерманс. Утре претседателот Иванов ќе се сретне со Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. Во фокусот на разговорите, како што соопшти Кабинетот на претседателот Иванов, ќе биде интеграцијата на Македонија во Европската унија и во НАТО, како и актуелните состојби поврзани со мигрантската и бегалската криза.

XS
SM
MD
LG