Достапни линкови

logo-print

Престрелка на две банди во САД, најмалку 16 ранети


Најмалку 16 луѓе бил хоспитализирани во Њу Орлеанс во американската држава Луизијана по престрелката меѓу, како што соопшти полицијата, две вооружени групи. До инцидентот дошло во градскиот парк за време на снимањето на еден видео спот. Полицијата не соопшти други детали.

XS
SM
MD
LG