Достапни линкови

logo-print

Закана за бомба во турски патнички авион


Авион на Туркиш Ерлајнс на летот од Њујорк за Истанбул принудно слетал во Халифакс, Канада поради закана за поставена бомба, соопшти канадската полиција. Авионот во кој имало 256 патници и членови на екипажот слетал безбедно на аеродромот во Халифакс по што полицијата спроведе истрага. Не се соопштени други детали.

XS
SM
MD
LG