Достапни линкови

logo-print

Оланд во Русија за напредок во антитерористичката борба


Францускиот претседател Франсоа Оланд

Францускиот претседател Франсоа Оланд

Кремљ соопшти денеска дека очекува престојната посета на францускиот претседател Франсоа Оланд на Вашингтон и Москва да биде чекор напред кон воспоставување на широка антитерористичка коалиција. Советникот на рускиот претседател. Јури Ушаков изјави дека Владимир Путин ќе се сретне со Оланд во Москва на 26 ноември. Двајцата лидери, според него ќе разговараат за заедничките акции во борбата против тероризмот.

XS
SM
MD
LG