Достапни линкови

logo-print

Идентификувано женското тело по полициската акција во Париз


Хасна Аитбоулахчен

Хасна Аитбоулахчен

Француските власти идентификувале трето тело кое било пронајдено во стан во париското предградие Сен Дени во кој беше извршена полициска рација поврзана со минатонеделните терористички напади. Француското обвинителство соопшти дека телото на Хасна Аитбоулахчен било синоќа пронајдено.

Полицијата го пронашла и пасошот на 26 годишната девојка покрај нејзиното тело. Се претпоставува дека таа е во роднинска врска со организаторот на нападите во Париз, Абделхамид Абауд, кој исто така загина во рацијата.

XS
SM
MD
LG