Достапни линкови

logo-print

Столтенберг допатува во Белград


Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг допатува во дводневна посета на Србија во текот на која со домаќините ќе разговара за соработката на таа земја со Алијансата. Првиот човек на НАТО кој на аеродромот во Белград беше пречекан од српскиот премиер Александар Вучиќ денеска ќе учествува на трибината за безбедноста на Европа што ќе се одржи на Факултетот за политички науки.

XS
SM
MD
LG