Достапни линкови

logo-print

Србија со забрана за влез на економски мигранти


Мигранти на граничниот премин Табановце

Мигранти на граничниот премин Табановце

Српскиот министер за труд, вработување и социјални прашања Александар Вулин изјави денеска дека од Македонија во Србија не можат да влезат економски мигранти, односно мигранти од земји кои не се загрозени од војна. Тој нагласи дека економските мигранти не се вратени во земјите на потекло туку останале на македонска страна од границата, а им се дозволува премин само на бегалците од Сирија, Авганистан и Ирак.

XS
SM
MD
LG