Достапни линкови

logo-print

Авион со полски туристи принудно слета во Бугарија


Илустрација

Илустрација

Авион со полски туристи кој летал од Варшава кон египетското одморалиште Хургада, претпладнето принудно слетал на аеродромот во бугарскиот град Бургас откако еден од патниците се заканил дека во леталото има поставено бомба. По слетувањето на авионот, сите патници и членови на екипажот биле евакуирани.

Директорот на аеродромот, Георги Чиплинкси информира дека при претресот на леталото не била пронајдена никаква експлозивна направа. Полицијата го привела патникот кој го издал предупредувањето за бомбата. На распитот тој изјавил дека конзумирал премногу алкохол.

XS
SM
MD
LG