Достапни линкови

logo-print

Убиецот на двајцата војници во БиХ се самоубил


Енес Омерагиќ кој синоќа во сараевската населба Рајловац убил двајца војници и ранил неколку други лица, се самоубил во својата куќа која била опколена од полицијата. Според босанската полиција тој го сторил тоа со активирање експлозив. Омерагиќ бил познат како припадник на селафистичкото движење.

XS
SM
MD
LG