Достапни линкови

logo-print

Столтенберг денеска во Белград


Јенс Столтенберг

Јенс Столтенберг

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска доаѓа во дводневна посета на Србија во текот на која ќе разговара со премиерот Александар Вучиќ и со други српски официјални претставници, соопштено е во Брисел. Пред заминувањето за Белград, Столтенберг оцени дека Србија и НАТО имаат заеднички интерес да ја зајакнат соработката и оти „многу се радува на својата прва посета на Белград во својство на генерален секретар на НАТО“, додавајќи дека Белград бил град на неговото детство.

XS
SM
MD
LG