Достапни линкови

logo-print

Убиени 33 милитанти во Сирија


Сириската организација за човекови права соопшти дека 33 милитанти на Исламската држава биле убиени, адесетици повредени во градот Рака во изминатите три дена. Според организацијата, припадници на Исламската држава и нивните семејства започнале да го напуштаат градот Мосул во северен Ирак. Мосул, како и Рака беа засолниште на милитантите. Франција започна воздушни напади врз Рака по терористичките напади во Париз.

XS
SM
MD
LG